Aslı Ural


Aslı Ural kimdir? Aslı Ural nerelidir? Aslı Ural hayatı ve Aslı Ural hakkında bilmek istedikleriniz, meraklısına Aslı Ural üzerine bilgiler bu yazımızda…

Yeraltı dünyasının etkili isimlerinden biri olan Alaattin Çakıcı af kapsamında bugün (16 Nisan 2020) tahliye oldu. Özel hayatı ile de hep kafaları karıştıran olayların adamı Alaattin Çakıcı’nın en olaylı sevgilisi Şelçuk Ural ile Canan Yakacı’nın kızı Aslı Ural kimdir?

Yeraltı dünyasının ünlü ismi Alaattin Çakıcı, kırmızı bültenle aranırken 17 Ağustos 1998’de Fransa’nın Nice kentinde sevgilisi Aslı Ural’la birlikte yakalanmıştı. Yapılan takip sırasında Çakıcı’nın telefonda istediği belgeler, Fransa’da bir kadına teslim edilmişti Bu kadın Türkiye’nin tanınmış modacılarından Canan Yaka ve şarkıcı Selçuk Ural’ın kızı Aslı Ural’dı.

Nice’teki bir otelde beraber yakalanan Alaattin Çakıcı ve Aslı Ural, Fransız polisine teslim edilmiş Aslı Ural’ın çantasında, 20 bin dolar ve Çakıcı adına düzenlenen sahte evraklar çıkmıştı. Sevgilisiyle birlikte gözaltına alınan Aslı Ural, polis ifadesinde, “İki aydır Alaattin Çakıcı ile birlikteyim“demişti.

Alaattin Çakıcı ile adı anılan Aslı Ural 2015 yılında bir evlilik yaptı. Ünlü modacı Canan Yaka’nın kızı Aslı Ural ile Osman Bey, The Ritz-Carlton otelde gerçekleştirilen görkemli bir düğünle dünya evine girdi.

Aslı Ural Kimdir?

Selçuk Ural, 1970’li yıllarda ilginç sahne giysileri ve yaptığı başarılı şovlarıyla gençlerin kalbinde ‘Yerli Johnny Hallyday’ olmuştu. Gerçek adı Nazlı Canan olan Canan Yaka ise Türkiye’nin en ünlü kadın terzilerinden Mualla Özbek’in kızıydı. Özbek, kızlık soyadıydı, ünlü ‘Yaka’ sigaralarının sahibiyle evlendiği için Yaka soyadını almıştı. Canan ve Ayşe adlı kızları bu evliliğinin meyveleriydi. Eşinin vefatından sonra hayatına Galatasaray’ın ünlü futbolcusu Bülent Eken girdi. Eken, Canan’la Ayşe’ye de gerçek baba oldu.

Canan, bebekliğinden beri annesinin atölyelerinde büyüdüğü için onun mesleğini seçti. Selçuk Ural’la uzun beraberliğinin ardından 1968’de evlendi. Bir yıl sonra Aslı doğdu. Ne var ki, Canan-Selçuk çifti tek celsede boşandı. Aslı’nın velayeti, ayda 3 bin lira nafakayla anneye verildi. Derken ‘velayet’ konusu olay oldu. Ural ayda 3 bin lira nafakayı ödemediği için 12. İcra Memurluğu biriken yaklaşık 7 yıllık toplam tutar 202 bin lirayı haciz yoluyla tahsil etti. Açtığı velayet davası da 1982 yılında sonuçlandı. Kararda, babanın çocuğuyla hiç ilgilenmediği belirtilerek, Aslı’nın annesinin yanında büyümesine karar verildi.

Aslı bütün yaşamı boyunca hep iki arada bir derede kaldı. İçine dönük bir kişiliği vardı. Babasıyla görüşmekten pek hoşlanmıyordu. Aslı, annesiyle yaşarken onun üç önemli birlikteliğine tanık oldu. Canan Yaka’nın Selçuk Ural’dan sonraki en büyük aşkı Tanju Okan’dı. Daha sonra Kadir İnanır beraberliği geldi. ardından ‘Tanca’ ayakkabılarının sahibi Ergin Tanca.

Orta öğrenimini Şişli Terakki Lisesi’nde tamamladıktan sonra yurt dışında eğitim görmek istedi. Londra’da Tekstil İşletmeciliği üzerinde iki yıl okudu. Niyeti Paris’e geçip, annesinin mesleğiyle ilgili çalışmalar yapmaktı. Fransızca öğrenerek Paris’te Federasyon Moda Okulu’nda (Ecole Superior de L’Mode) bir yıl öğrenim yaptı. Bu okulda öğrenime kabul edilen ilk Türk öğrencisiydi. Ardından ver elini İstanbul.

Aslı’nın gönül yaşamı ise karmakarışıktı. Yurt dışına okumaya gitmeden önce bir çocukluk arkadaşıyla kısa bir nişanlılık dönemi geçirdi. Paris’teki eğitimi sırasında Faruk Tepe’yle tanıştı. Tepe, babası yaşında, olgun bir işadamıydı. Tepe adı, ünlü çapkın Süha Özgermi’yle eşi Manolya Onur’un boşanmalarına neden olarak da gösterilmişti. Bu beraberliği duyan Canan Yaka ve Selçuk Ural küplere bindiler. Tepe, Aslı’yla evlenmek için karısından boşanmıştı. Bazı özel dostlar ve etkili kişiler araya katılarak bu beraberlik noktalandı ve Aslı apar topar Türkiye’ye getirildi.

Aslı daha sonra Ali Cebeci’yle tanıştı. Cebeci, ‘Mualla Giyim Sanayi’nin önemli bir yöneticisiydi. Anne ve babası bu evliliğe karşı çıktı ama Aslı dinlemiyordu. Nikah töreninde Canan Yaka ve Selçuk Ural yoktu. Çok geçmeden huzursuzluklar başladı. Bir gün Aslı, Milano’dan kocasını arayarak ‘‘Beni merak etmeyin, Ayşe teyzemin yanındayım. Sen de keyfine bak’’ dedi. Çok geçmeden İtalya’dan gelen başka haber Ali’yi yıktı: Aslı yurt dışında bir Türk’e aşık olmuştu…

Canan Yaka ve kızı Aslı’nın birlikte fotoğrafı artık anı olarak kalmış. Çünkü Canan Hanım, Aslı’nın uygunsuz bulduğu evliliği nedeniyle 8 aydır kendisini görmediğini söylüyor. Canan Yaka, kızının mutsuz olacağı bir evliliği asla tasvip etmediğini belirtiyor.

Kaynaklar: internethaber.com ve hurriyet.com.tr

Yorum Yazın